مجله قسطا
آیلتس یا تافل

تافل بهتر است یا آیلتس؟

برای تحصیل در خارج از کشور باید نمره‌ی آزمون آيلتس یا تافل خود را برای پذیرش ارسال کنید. اگرچه هر دو این آزمون ها استاندارد بوده و با ارزیابی مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن سطح زبان انگلیسی شما را مشخص می کنند، اما این دو تست در قالب، نمره و امتیاز با یکدیگر متفاوت می باشند. هزینه‌ی شرکت در هر دو این آزمون ها با دلار امکان پذیر است، بنابراین با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران، هزینه‌ی پرداخت این آزمون ها هم نیز افزایش یافته است. در صورت نداشتن هزینه‌ی کافی جهت شرکت در هر یک از این آزمون ها اصلا نگران نباشید! برای این کار تنها کافی است پرداخت آزمون خود را به صورتی اقساطی و با استفاده از تسهیلات و امکانات قسطا بپردازید. در ادامه با ما همراه باشید تا از تفاوت های بین دو آزمون آیلتس یا تافل و نحوه‌ی پرداخت هزینه‌ی آن ها با استفاده از وب سایت قسطا به صورت اقساطی مطلع شوید.

 

سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی (IELTS) چیست؟

IELTS مخفف عبارت سیستم تست زبان انگلیسی بین المللی (International English Language Testing System) است. این آزمون در دو قالب “آیلتس آکادمیک” و “آیلتس جنرال” ارائه می شود. آیلتس آکادمیک برای کسانی که قصد دارند در سطح آموزش عالی در خارج از کشور تحصیل کنند و آیلتس جنرال بر مهارت های اجتماعی و زمینه های کار متمرکز است.

آزمون آیلتس از زبان انگلیسی British استفاده می کند و از چهار بخش خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن تشکیل شده است که تقریبا طول مدت زمان آن دو ساعت و ۴۵ دقیقه می باشد. آیلتس توسط بیش از ۹۰۰۰ موسسه پذیرفته شده است که هرکدام امتیاز خاصی را برای پذیرش در نظر دارند. پس از شرکت در آزمون، آنها می توانند تا پنج سازمان را انتخاب کنند که در آن نسخه هایی از نتایج IELTS آنها بصورت رایگان ارسال می شود.

آیلتس یا تافل

آزمون زبان انگلیسی (TOEFL) چیست؟

تافل مخفف کلمه تست زبان انگلیسی است. این یک آزمون مهارت انگلیسی است، که توسط یک شرکت آمریکایی به نام  ETS ، برای سنجش مهارت خواندن، صحبت کردن، نوشتن و گوش دادن به زبان انگلیسی آمریکایی ایجاد شده است. نمرات تافل در بیش از ۹۰۰ دانشگاه و مؤسسه و بیش از ۱۳۰ کشور دنیا الزامی است. دو روش برای استفاده از این آزمون وجود دارد. یکی از این روش ها مبتنی بر کاغذ (TOEFL PBT) و دیگری تست مبتنی بر اینترنت (TOEFL IBT) است. تقریباً در کلیه کشورها می توانید برای شرکت در این آزمون ثبت نام کنید، این آزمون حدود چهار ساعت طول می کشد.

آیلتس یا تافل

قیمت هر دو آزمون آیلتس یا تافل متناسب به جایی که در این آزمون ها شرکت می کنید، مشابه است. قیمت این آزمون ها حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار می باشد. هر دو آزمون از چهار بخش تشکیل شده است که عبارتند از صحبت کردن، گوش دادن، نوشتن و خواندن. تافل دارای انواع مختلف سوالات چند گانه است در حالی که آیلتس دارای ترکیبی از پاسخ های کوتاه می باشد.  آزمون تافل به صورت مبتنی بر کاغذ و کامپیوتر در دسترس است، با این حال تست مبتنی بر کامپیوتر آن محبوب تر است. اما آزمون آیلتس تنها به صورت مبتنی بر کاغذ در دسترس می باشد. تافل مبتنی بر کامپیوتر حدود چهار ساعت زمان می برد، اما در حالی که آزمون آیلتس بدون speaking تنها دو ساعت و ۴۵ دقیقه به طول می انجامد.  آزمون آیلتس به دلیل قسمت speaking که به صورت رو در رو برگزار می شود، زمان بیشتری می گیرد.

آیلتس یا تافل

خدمات قسطا

جهت پرداخت قسطی هزینه‌ی آزمون های بین المللی خود نظیر آیلتس یا تافل با استفاده از سایت قسطا ابتدا باید در سایت آن  ghesta.ir ثبت نام كنيد و  سپس میزان هزینه ­ی پرداختی آزمون مورد نظر و همچنین مبلغ پیش پرداخت اولیه را وارد نمایید تا بر حسب آن تعداد ماه­ هایی که باید اقساط پرداخت کنید و هزینه­ ی آن مشخص شود. سپس کارت شناسی و پرینت حساب بانکی خود را جهت بررسی دقیق کارشناس، ارسال نمایید. پس از تایید کارشناس باید به تعداد اقساط پرداختي خود، چک شخصی نوشته و برای تایید مجدد کارشناس ارسال نمایید. در صورت تایید، سفارش توسط کارشناس نهایی و مبلغ مورد نظر پرداخت خواهد شد.

توجه داشته باشید که برای پرداخت اقساطی تمامی کالاها یا خدمات مختلف با استفاده از سایت قسطا نيازي به داشتن چک کارمندی و ضامن نیست.

نظر دهید

هفده − دوازده =

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت .