مجله قسطا
آزمون تافل

پرداخت اقساطی هزینه آزمون تافل

بسياري از افراد به دلايلي همچون تحصيل يا كار در كشورهاي ديگر به مدارك بين المللي زبان از جمله تافل يا آيلتس نياز دارند. با افزايش ارزش دلار هزينه‌ي اين آزمون ها هم افزايش يافته و از اين رو بسياري قادر به شركت در اين آزمون ها نمي باشند، يا در صورت عدم كسب نمره‌ي مطلوب در آزمون اول ديگر نمي توانند در اين آزمون ها براي دفعات ديگر ثبت نام كنند. از اين رو سايت قسطا با در نظر گرفتن شرايط اقتصادي موجود هزينه‌ي انجام اين آزمون‌‌ها را به صورت اقساطي در طي چندين ماه با كارمزد پايين پرداخت مي كند.

خدمات قسطا

جهت پرداخت قسطی هزینه آزمون تافل خود با استفاده از سایت قسطا بايد ابتدا در سایت قسطا با نشاني ghesta.ir ثبت نام كنيد و میزان هزینه ­ی پرداختی آزمون تافل و همچنین مبلغ پیش پرداخت اولیه را وارد نمایید تا بر حسب آن تعداد ماه­ های تقسیط و هزینه­ ی آن مشخص گردد. سپس کارت شناسی و پرینت حساب بانکی خود را جهت بررسی دقیق کارشناس، ارسال نمایید. پس از تایید کارشناس باید به تعداد اقساط پرداختي خود، چک شخصی نوشته و برای تایید مجدد کارشناس ارسال نمایید. در صورت تایید، سفارش توسط کارشناس نهایی و مبلغ مورد نظر پرداخت خواهد شد.

ميزان كارمزد پرداختي به سايت قسطا در مقايسه با دريافت وام از بانك يا ساير موسسات مالي بسيار منصفانه و مقرون به صرفه است و نيازي به داشتن چک کارمندی و ضامن نیست. براي پرداخت اقساط ماهيانه خود به سايت قسطا همچنين نيازي به حضور فيزيكي نيست، چرا كه تمامي هزينه هاي خود را مي توانيد به صورت پرداخت اقساطی آنلاین بپردازيد.

 

آزمون تافل

آزمون تافل توانایی زبان انگلیسی افراد غیر بومی در استفاده و درک اين زبان را در ۴ مهارت خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت كردن مورد ارزيابي قرار مي دهد. تافل یک امتحان مهارت انگلیسی است که توسط ETS تولید می شود، اين سازمان همان سازمانی است که GRE (یک امتحان پذیرش در مقطع متوسطه) و چندین تست دیگر را تولید می کند.

تافل در مجموع ۳٫۵ ساعت به طول می انجامد و شامل چهار بخش مي باشد. بین بخش های Listening و Speaking ده دقیقه استراحت وجود دارد. برای هر بخش، نمره ۰ تا ۳۰ دریافت خواهید کرد. این نمرات سپس به هم اضافه می شوند، تا نمره کل شما از ۰ تا ۱۲۰ مشخص گردد.

خواندن (READING)

در این بخش از امتحان باید متن را بخوانید و به سؤالات بعد از آن پاسخ دهید. تعداد متون می تواند از ۳ به ۵ باشد (هر یک در حدود ۷۰۰ کلمه).

گوش دادن (LISTENING)

در Listening دو نوع کار وجود دارد: سخنرانی و گفتگوی زنده گفتگوی بین دو نفر (دانشجویان ، کارکنان دانشگاه و معلمان). پس از گوش دادن باید در سؤال مشخص شده به سؤالات پاسخ دهید. گوش دادن به چند بخش تقسیم می شود. هر یک از آنها ۱۰ دقیقه طول می کشد.

آزمون تافل

صحبت كردن (SPEAKING)

اين بخش شامل ۶ سوال امتحاني است كه بايد در ميكروفن پاسخ داده شود.

نوشتن (WRITING)

قسمت WRITING در تافل ibt نیاز به نوشتن دو مقاله دارد. یکی از آنها “integrated” است: در اين نوع نگارش متن شما باید متن کوچکي را بخوانید و سپس به یک LISTENING در مورد همان موضوع گوش دهید. اطلاعات ارائه شده در LISTENING با اطلاعات به دست آمده از متن متضاد یا مکمل هستند. در حین خواندن و گوش دادن به ديالوگ ها، بايد یادداشت برداری كنيد؛ چرا كه تنها ۲۰ دقیقه برای نوشتن يك مقاله کوتاه با حدود ۲۲۵ کلمه نياز داريد.

در WRITING Independent به دانشجویان موضوع ارائه می شود و باید نظر خود را در مورد آن موضوع بیان کنند. اين نوع WRITING باید به منظور افزايش شفافيت موضوع با مثال هاي مختلفي همراه باشد. براي نوشتن اين نوع WRITING به دانشجویان ۳۰ دقیقه فرصت داده می شود و به طور معمول حداقل ۳۰۰ کلمه بايد نوشته شود.

انواع آزمون تافل

اکثریت قریب به اتفاق (۹۷٪) از کلیه TOEFL های گرفته شده تست های مبتنی بر اینترنت (IBT) هستند. برای شركت در تافل IBT، دانش آموزان بايد آزمون خود را با استفاده از یک کامپیوتر در یک اتاق تست و در کنار ديگر شركت كنندگان انجام می دهند.

اقلیت (۳٪) از کلیه TOEFL ها آزمایش های مبتنی بر کاغذ (PBTs) هستند. PBT مهارت صحبت کردن دانش آموزان را آزمایش نمی کند. از سال ۲۰۱۶، شما فقط می توانید PBT را در مراکز تستي که در آن اینترنت در دسترس نیست، انجام دهيد.

آزمون تافل

 

نظر دهید

شانزده + 7 =

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت .