مجله قسطا

پرداخت اقساطی مالیات

خیلی از افراد به دلیل پرداخت هزینه های مالیاتی سنگین شرکت و کسب و کار خود، مجبور به دریافت پول از دیگران با کارمزد بسیار زیاد می باشند. به همین منظور سازمان امور مالیاتی شرایطی را فراهم کرده تا افرادی که امکان پرداخت مالیات خود را ندارند بتوانند حداکثر در چهار قسط هزینه مالیات خود را پرداخت نمایند، اما متاسفانه برخی از مالیات ها بسیار زیاد بوده و افراد قادر به پرداخت آن در ۴ قسط نمی باشند. به همین منظور سایت قسطا شرایط و تسهیلاتی را فراهم کرده تا افراد با استفاده از آن بتوانند هزینه های مالیاتی خود را بدون نیاز به چک کارمندی یا ضامن پرداخت نماییند. در ادامه با سایت قسطا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد پرداخت اقساطی مالیات کسب کنید.

پرداخت اقساطی مالیات

 

مالیات

همانطور که می دانید مالیات با توجه به مبلغ درآمدی که شرکت یا فرد در طول سال کسب می کند، تعیین می شود. این مبلغ توسط دولت و بر مبنای قوانین و درآمد مشمول فرد با توجه به فرم بازگشت مالیات بر درآمد در نظر گرفته می شود. مالیات بر درآمد خالص سرمایه گذاری زمانی اعمال می شود که درآمد ناخالص تعدیل شده آنها برای سال از مبلغ خاصی که بالاترین میزان مالیات در آن شروع می شود، بالاتر باشد. صندوق های اعتباری همچون خیریه ها از مالیات بر درآمد معاف هستند.

به منظور پرداخت مالیات، باید در مهلت مقرر اظهارنامه مالیاتی، گزارش عملکرد فصلی و هم چنین گزارش الکترونیکی ارزش افزوده را از طریق سامانه های مربوطه ارسال کنید. برای برخورداری از معافیت ها و بخشودگی ها، بایستی مودی منظم باشید.

مالیات در ایران دارای ۲ نوع مستقیم و غیر مستقیم است، مالیات مستقیم مالیاتی است که پرداخت‌کننده آن فرد معینی است. مالیات غیر مستقیم، روی مصرف کالاها وضع می‌شود و به‌طور غیر مستقیم روی درآمد مؤثر می‌باشد. مالیات مستقیم هم به مالیات بر درآمد و مالیات دارایی گفته می شود. مالیات بر درآمد همچون مالیات بر درآمد املاک، کشاورزی، مشاغل و منابع مختلف می باشد. مالیات بر دارایی عبارتند از مالیات بر ارث، مالیات بر اماکن مسکونی خالی و … .

پرداخت اقساطی مالیات

 

خدمات قسطا در پرداخت اقساطی مالیات

به منظور پرداخت اقساطی مالیات با استفاده از شرایط و تسهیلات قسطا ابتدا باید در این سایت عضو شوید. پس از عضو شدن در سایت قسطا می توانید با استفاده از محاسبگر آن در صفجه اول  هزینه های اقساطی خود را محاسبه کنید. سپس با استفاده از ۲ روش پرداخت اقساطی آنلاین و قسطا کارت هزینه های مالیاتی خود را پرداخت نمایید. در روش اول پرداخت اقساطی مالیات می توانید از طریق سایت قسطا در صفحه کاربری خود هزینه ی مورد نظر را وارد نمایید و سپس با ارائه کارت شناسایی و فیش بانکی خود منتظر تایید کارشناس باشید. پس از تایید کارشناس، باید به تعداد اقساط مشخص شده چک شخصی ارسال کنید، پس از تایید مجدد کارشناس، هزینه ی مورد نظر شما پرداخت خواهد شد.

در روش دوم می توانید در سایت قسطا و در قسمت کاربری یک قسطا کارت درخواست کنید. برای درخواست قسطا کارت باید همچون روش اول کارت شناسایی و فیش بانکی خود را برای تایید کارشناس ارسال نمایید، پس از تایید می توانید به تعداد اقساط مبلغ شارژ مورد نظر کارت خود (سقف اول شارژ ۷ میلیون تومان سقف دوم و سوم به ترتیب ۱۰ و ۱۰ میلیون) چک شخصی ارسال نمایید. پس از تایید مجدد توسط کارشناس شما قادر به دریافت کارت درخواستی خود و استفاده از آن در تمامی فروشگاه های آنلاین و حضوری همچون کارت های شتاب بانکی می باشید. قسطا کارت همچون کارت های شتابی دارای ۲ رمز اول و دوم برای خریدها با استفاده از دستگاه پوز و دریافت پول و خریدهای اینترنتی می باشد.

توجه نمایید که با استفاده از قسطا کارت میزان هزینه ی پیش پرداخت اولیه کمتر می باشد، در صورتیکه عضو سازمان یا اداره های دولتی باشید می توانید از تعداد اقساط بیشتری استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای پرداخت هزینه های اقساطی خود به قسطا کارت نیازی به حضور فیزیکی در شرکت نیست شما می توانید تمامی هزینه های خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایید.

نظر دهید

18 − پانزده =

منطقه سربرگ نوار کناری خود را در حال حاضر خالی است. عجله کنید و اضافه کردن برخی از ویدجت .