قوانین – سوالات متداول

  • عضویت و تکمیل اطلاعات

آیا ثبت نام در قسطا الزامی است؟

خیر، برای آگاهی از شرایط خرید اقساطی هر نوع کالا از قسطا، کافی است اطلاعات لازم در صفحه اصلی سایت را تکمیل کنید اما در صورت تمایل به ثبت سفارش و خرید از قسطا لازم است ابتدا عضو سایت شوید.

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام چیست؟

اطلاعات فردی همچون: نام و نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، آدرس پستی و… .

تکمیل اطلاعات به منظور خرید کالا چگونه انجام می شود؟

پس از سفارش گذاری لازم است تصویر پرینت حساب بانکی متصل به چک به همراه تصویر رو و پشت کارت ملی ارسال شود. به منظور تسریع در عملیات خرید توصیه می شود در اولین فرصت با مراجعه به بانک پرینت حساب سه ماهه تهیه شود.

چه کسانی می توانند از قسطا خرید اقساطی داشته باشند؟

همه کسانی که دسته چک معتبر بانکی داشته و در سیستم بانکی کشور دارای چک برگشتی نباشند.

منظور از سقف اعتبار شخصی چیست؟

هر فرد در قسطا بر اساس خوش حسابی، گردش مالی حساب و سابقه چک های  برگشتی، دارای اعتباری است که بر اساس آن می تواند به خرید اقساطی کالای مورد نظر خود بپردازد. بر این اساس افراد سه نوع عضویت خواهند داشت:

  • عضویت برنزی: مربوط به افرادی است که برای اولین بار از طریق قسطا اقدام به خرید کرده و ضمن عدم وجود چک برگشتی در سابقه بانکی آنها، توان بازپرداخت اقساط را باتوجه به میانگین حساب خود دارا باشند. این افراد حداکثر تا سقف 5 میلیون تومان امکان خرید اقساطی را دارند.
  • عضویت نقره ای: پس از خرید به صورت عضویت برنزی، درصورت خوش حسابی و توان بازپرداخت اقساط، سقف خرید اقساطی این دسته از افراد تا 7 میلیون تومان افزایش می یابد.
  • عضویت طلایی: پس از خرید به صورت عضویت نقره ای، درصورت خوش حسابی و توان بازپرداخت اقساط، سقف خرید اقساطی این دسته از افراد تا 10 میلیون تومان افزایش می یابد.
چه نوع کالایی را می توانم قسطی بخرم؟

قسطا تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است؛ بنابراین شما می توانید تمامی کالاها و خدمات را از هر فروشگاهی سفارش دهید، مگر اینکه آن کالا/خدمات طبق قوانین جاری کشور، جزو موارد ممنوعه باشد. بطور مثال سفارش های مربوط به مواد مخدر، مشروبات الکلی و … توسط قسطا تأیید نخواهد شد.

  • فرآیند خرید اقساطی

چه مدارکی جهت خرید اقساطی مورد نیاز است؟
  • دسته چک معتبر شخصی
  • تصویر پرینت حساب سه ماهه (حساب متصل به دسته چک)
  • تصویر رو و پشت کارت ملی
چه نوع چکی معتبر است؟

تمامی چک های بدون برگشتی کلیه بانک ها معتبر می باشند. (چک های موسسات مالی اعتباری قابل قبول نیست). لازم است دسته چک به نام شخصی باشد که حساب کاربری را ایجاد کرده است.

شرایط بازپرداخت اقساط به چه صورت است؟

بازپرداخت اقساط حداکثر 6 ماهه و به انتخاب مشتری خواهد بود.

آیا چک کارمندی مورد نیاز است؟

خیر نیازی به داشتن چک کارمندی نیست، هرچند اولویت با چک کارمندی بوده و داشتن چک کارمندی اعتبار شخص را برای خرید افزایش می دهد.

تاریخ چک ها چگونه تعیین می شود؟ چک ها در وجه چه شخصی صادر خواهد شد؟

پس از ثبت سفارش، تاریخ و مبلغ چک ها به کاربر نمایش داده می شود. لازم است کاربر دقیقا مطابق اطلاعات سایت چک ها را در وجه “حامل” صادر و به نشانی قسطا ارسال نماید.

چک ها به چه صورت ارسال می شود؟ هزینه ارسال چک با چه کسی است؟

هزینه ارسال چک ها با خریدار خواهد بود و به سه صورت: تحویل حضوری، ارسال به وسیله پیک (برای کاربران تهرانی) و ارسال از طریق پست انجام می شود.

پیشنهاد می شود جهت اطمینان از صحت چک ها صادره، قبل از ارسال تصویر آنها را برای کارشناسان قسطا ارسال نمایید.

آیا مراجعه حضوری برای ثبت سفارش لازم است؟

خیر، کلیه مراحل ثبت سفارش در قسطا به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام می شود اما در صورت تمایل کاربر به خرید حضوری در قسطا این امکان فراهم بوده و استقبال می شود.

فرآیند خرید اقساطی از زمان ثبت سفارش تا تحویل کالا چه میزان به طول می انجامد؟

درصورتی که تصویر مدارک درخواستی (پرینت سه ماهه حساب و کارت ملی) آماده باشد، فرآیند خرید اقساطی در قسطا حداکثر ظرف 1-2 روز انجام خواهد شد. مدت زمان لازم پس از آن جهت تحویل کالا، به فرآیندهای سایت مرجع وابسته است.

در صورتی که پس از ثبت سفارش قیمت کالا در سایت مرجع تغییر کرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این صورت تغییرات قیمت نقدی کالا، در پیش پرداخت اعمال شده و ما به تفاوت با مشتری تسویه خواهد شد. نیازی به تغییر چک ها نیست.

تعهدات فروش قسطا به چه صورت است؟

قسطا نسبت به مشتریان خود کاملا متعهد بوده و تمام تلاش خود را برای کسب رضایت آنها به کار می گیرد، اما ممکن است در شرایطی و به هر دلیلی امکان خدمت رسانی در برهه هایی فراهم نباشد. بنابراین صرفا ثبت نام در سایت و ثبت سفارش، تعهدی را برای قسطا ایجاد نمی کند.

  • بازگشت کالا و شرایط خدمات پس از فروش

تامین و ارسال کالا توسط سایت مرجع انجام می شود. همچنین کلیه خدمات پس از فروش بر عهده سایت مرجع بوده و قسطا هیچگونه نقش و تعهدی در آن ندارد. بنابراین لازم است کاربران شرایط بازگشت کالا و خدمات پس از فروش را از سایت مرجع با دقت مطالعه نمایند.

  • حریم شخصی

به جهت اهمیت اطلاعات شخصی کاربران برای قسطا، نام کاربری و رمز عبور سایت مرجع در مرحله آخر و تنها هنگام نهایی کردن سفارش گرفته شده و بلافاصله پس از آن از پایگاه داده قسطا حذف می شود.

فهرست